Wspólnie uczcijmy Narodowe Święto Niepodległości!

Przed nami 11 listopada - dzień który upamiętnia odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości, utraconej wraz z trzecim rozbiorem Polski aż na 123 lata. Uczcijmy godnie Narodowe Święto Niepodległości, wyrażając swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności Polski.

Na terenie Gminy Puławy oraz Powiatu Puławskiego odbędzie się szereg wydarzeń i uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Poniżej prezentujemy część z nich, zachęcając Państwa do udziału.

10 listopada:

godz. 9:30 - Szkoła Podstawowa w Zarzeczu - przedstawienie teatralne pt. "Polska to jest ważna rzecz".
godz. 9:45 - Szkoła Podstawowa w Opatkowicach - uroczystość z okazji Dnia Niepodległości.
godz. 12:00 - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Górze Puławskiej - wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę budynku szkolnego / występ artystyczny z okazji Dnia Niepodległości.
godz. 16:00 - Szkoła Podstawowa w Bronowicach - Wieczornica Patriotyczna.
godz. 18:00 - Kościół parafialny w Gołębiu - Msza św. oraz uroczystość patriotyczna.

11 listopada:

godz. 10:00 - Kościół parafialny w Górze Puławskiej - uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny.
godz. 12:00 - plac przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Puławach - odsłonięcie pomnika poświęconego kpt. rez. Władysławowi Szczypie.
godz. 16:00 - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" - Koncert Laureatów XII Przeglądu Poezji, Prozy, Muzyki i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska Była Polską".

Pamiętajmy również o udekorowaniu naszych domów i wywieszeniu flagi narodowej.

coronavirus13