Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Zebrali ponad tonę żywności dla potrzebujących

Zebrali ponad tonę żywności dla potrzebujących

Dzięki zaangażowaniu blisko setki wolontariuszy m. in. uczniów, nauczycieli i rodziców, pod przewodnictwem Pani Anny Karpety – kierownika puławskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, podczas tegorocznej, grudniowej zbiórki udało się zgromadzić ponad tonę żywności dla najuboższych.

Do akcji włączyły się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej, które wraz z kolegami z Zespołu Szkół nr 1 w Puławach przez trzy kolejne dni tj. od 4- 6 grudnia zbierały żywność w 4 punktach na terenie miasta i gminy Puławy: w dwóch marketach AJG Uniwersam Grabczak Sp. j. oraz w dwóch Biedronkach.

Chrześcijańska Służba Charytatywna to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, która pomaga ludziom bez względu na wyznanie, narodowość, wiek, płeć czy rasę, promując wolontariat oraz dobroczynność na co dzień. Świąteczna zbiórka żywności, która odbywa się przy udziale oddziału lubelskiego Federacji Polskich Banków Żywności, organizowana jest w Gminie Puławy po raz szósty.

Mieszkanka Gminy Puławy - Pani Anna koordynuje akcję w naszym regionie. Pełni swoją funkcję społecznie. W organizację zbiórki zaangażowana jest cała rodzina Pani Anny. Mąż i dzieci ofiarnie pomagają w jej charytatywnej działalności. Zapytana „dlaczego to robi”, odpowiada bez wahania: „Robię to ja, bo nie robisz tego Ty!”

Sama zbiórka darów to jednak nie koniec pracy. Zgromadzoną żywność trzeba jeszcze posegregować, sprawiedliwie podzielić i przygotować paczki dla potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w ramach tegorocznej zbiórki możliwe było przygotowanie ponad 100 paczek dla potrzebujących rodzin.

Akcja oprócz wymiaru materialnego, ma również aspekt edukacyjny i wychowawczy. Młodzi ludzie włączeni w zbiórkę żywności uwrażliwiają się na potrzeby innych, pomagają swoim rówieśnikom, którzy  niejednokrotnie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Młodzież dzięki udziałowi w akcji przeżywa pełniej ten szczególny czas w roku, dzieląc się miłością z drugim człowiekiem, pamiętając, że dar z siebie jest darem dla innych.

W imieniu koordynatora akcji Pani Anny Karpety pragniemy wyrazić wdzięczność osobom zaangażowanym w zbiórkę: wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim ludziom dobrej woli.

Czytany 1392 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start