Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących

Spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących
fot. Kamil Lewandowski

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas miłych spotkań w gronie rodziny i najbliższych, wspólnego kolędowania i serdecznych życzeń składanych sobie podczas łamania się opłatkiem. Wciąż nie brakuje jednak osób, którym radość z nadejścia Dzieciątka Jezus przysłania trudna sytuacja materialna, samotność czy niepełnosprawność. Z myślą o osobach potrzebujących, Wójt Krzysztof Brzeziński przed kilku laty zapoczątkował tradycję spotkań wigilijnych.

Tegoroczna wigilia z udziałem kilkudziesięciu osób, odbyła się 16 grudnia br. w Gołębiu w nowo otwartej Restauracji „Nepomucen”. Wspaniały, świąteczny wystrój oraz obficie zastawione stoły to bezinteresowny dar serca Państwa Barbary i Bogdana Suska – właścicieli obiektu.

Cieszy fakt, że w organizację wigilii tak licznie zaangażowali się także inni przedsiębiorcy – Pan Zygmunt Kwiatkowski – Prezes Elektrowni Puławy Sp. z o.o., Piekarnia&Cukiernia „Abramowicz” z Klikawy, Piekarnia „Nad Gruszką” z Gołębia, Pani Jolanta Potapska – właściciel Zakładu Fizjoterapii i Masażu „Bio-Relax”, Pan Andrzej Lewandowski – właściciel Delikatesów „U Jędrusia” w Górze Puławskiej oraz Pani Marzanna Araźna – właścicielka sklepu „Sukces” w Gołębiu.

Wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole przewodniczył ks. kan. Waldemar Stawinoga – proboszcz miejscowej parafii. Poczęstunek poprzedził koncert kolęd zaprezentowany przez Zespół Aplauz pod opieką Pani Doroty Jabłońskiej i Pana Dariusza Kosmowskiego. Fragment występu można obejrzeć poniżej.

Wójt Krzysztof Brzeziński oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – osobom i firmom, które udzieliły wsparcia przy organizacji spotkania wigilijnego. Państwa bezinteresowność, troska o los innych ludzi jest wyrazem nie tylko dobrego serca, ale także społecznej odpowiedzialności.

Media

Czytany 1653 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start