Spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących

fot. Kamil Lewandowski

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas miłych spotkań w gronie rodziny i najbliższych, wspólnego kolędowania i serdecznych życzeń składanych sobie podczas łamania się opłatkiem. Wciąż nie brakuje jednak osób, którym radość z nadejścia Dzieciątka Jezus przysłania trudna sytuacja materialna, samotność czy niepełnosprawność. Z myślą o osobach potrzebujących, Wójt Krzysztof Brzeziński przed kilku laty zapoczątkował tradycję spotkań wigilijnych.

Tegoroczna wigilia z udziałem kilkudziesięciu osób, odbyła się 16 grudnia br. w Gołębiu w nowo otwartej Restauracji „Nepomucen”. Wspaniały, świąteczny wystrój oraz obficie zastawione stoły to bezinteresowny dar serca Państwa Barbary i Bogdana Suska – właścicieli obiektu.

Cieszy fakt, że w organizację wigilii tak licznie zaangażowali się także inni przedsiębiorcy – Pan Zygmunt Kwiatkowski – Prezes Elektrowni Puławy Sp. z o.o., Piekarnia&Cukiernia „Abramowicz” z Klikawy, Piekarnia „Nad Gruszką” z Gołębia, Pani Jolanta Potapska – właściciel Zakładu Fizjoterapii i Masażu „Bio-Relax”, Pan Andrzej Lewandowski – właściciel Delikatesów „U Jędrusia” w Górze Puławskiej oraz Pani Marzanna Araźna – właścicielka sklepu „Sukces” w Gołębiu.

Wspólnej modlitwie przy wigilijnym stole przewodniczył ks. kan. Waldemar Stawinoga – proboszcz miejscowej parafii. Poczęstunek poprzedził koncert kolęd zaprezentowany przez Zespół Aplauz pod opieką Pani Doroty Jabłońskiej i Pana Dariusza Kosmowskiego. Fragment występu można obejrzeć poniżej.

Wójt Krzysztof Brzeziński oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – osobom i firmom, które udzieliły wsparcia przy organizacji spotkania wigilijnego. Państwa bezinteresowność, troska o los innych ludzi jest wyrazem nie tylko dobrego serca, ale także społecznej odpowiedzialności.

coronavirus13