Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie „Zapobiegajmy pożarom”

Prace pięciorga uczniów naszych szkół zostały zakwalifikowane do dalszego udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom” organizowanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

14 grudnia br. Komisja Konkursowa szczebla powiatowego oceniła kilkadziesiąt prac wyłonionych w eliminacjach gminnych i wybrała najlepsze z nich, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu na szczeblu wojewódzkim. W gronie najlepszych znalazło się pięć prac uczniów naszych szkół: Jakuba Gawriołka i Kingi Drzazgi ze Szkoły Podstawowej w Borowej w kategorii szkół podstawowych kl. I-III oraz: Patrycji Matysiak i Katarzyny Nakoneckiej ze Szkoły Podstawowej w Leokadiowie i Kuby Zatorskiego z Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej w kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI.

Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskich prac i trzymamy kciuki za sukces w kolejnych etapach konkursu.

Celem konkursu „Zapobiegajmy pożarom” jest rozwijanie zdolności plastycznych w połączeniu z zainteresowaniem dzieci, młodzież i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnej w akcjach ratowniczo–gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz udział w szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa.

coronavirus13