Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Gdy Św. Wojciech idzie do... Miasta

Gdy Św. Wojciech idzie do... Miasta
fot. www.facebook.com/AsocjacjaMBP18

Radzionków, Serock, Mucharz, Bobowo, Wielka Wieś, Nowodwór, Trzemieszno, Moszczenica i... Gmina Puławy. Co lub kto może łączyć te wszystkie miejsca, rozrzucone na mapie Polski? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła dwójka pasjonatów rodem ze Śląska, którzy przygotowali wyjątkową wystawę pt. Gdy Św. Wojciech idzie do... Miasta.

Panowie Marek Judycki i Bronisław Wątroba - założyciele grupy "Asocjacja Marek & Bronek & P-18" działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej są pomysłodawcami i autorami wystawy prezentującej miasta i gminy, które w swoich herbach posiadają postać lub symbole św. Wojciecha. Pierwsza ekspozycja odbyła się 29 listopada 2015 r. w Kościele pw. św. Wojciecha w Bytomiu.

Autorzy już planują poszerzenie wystawy, tak by obejmowała herby 2 powiatów, 4 miast i 11 gmin - wszystkie poświęcone postaci św. Wojciecha. Wernisaż zaplanowany jest na 4 lutego br. i odbędzie się w Mikołowie. Być może z czasem ekspozycja zawita także do naszej gminy.

Pragniemy pogratulować autorom tej wyjątkowej inicjatywy, dzięki której herb Gminy Puławy, pomimo swojej krótkiej, zaledwie 3-letniej tradycji ma szansę zaistnieć na arenie ogólnopolskiej.

Czytany 2482 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start