Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Zasłużyli się Gminie Puławy

Zasłużyli się Gminie Puławy

W piątek, 15 stycznia 2016 r. podczas VI Spotkania Noworocznego w Gminie Puławy nastąpiła ceremonia wręczenia wyróżnień "Zasłużony dla Gminy Puławy". W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się: Pani Teresa Woszczek, Pani Wiesława Pyda, Pan Dariusz Kosmowski, Państwo Zofia i Hubert Prószyńscy oraz Pan Minister Andrzej Dera – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Poniżej krótkie uzasadnienia dla przyznanych wyróżnień. Pochodzą one z oficjalnych wniosków o nadanie wyróżnienia "Zasłużony dla Gminy Puławy".

Pani Teresa Woszczek

Przez wiele lat Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, inicjatorka założenia Klubu Seniora, oraz obchodów Dni Gołębia, a także wielu uroczystości o charakterze kulturalnym, patriotycznym, towarzyskim. Założycielka oraz Prezes działającego niezwykle prężnie i nieprzerwanie od 1988 r. Towarzystwa Przyjaciół Gołębia. Organizatorka spotkań z poezją oraz z twórcami ludowymi dla mieszkańców, inicjatorka cyklicznych warsztatów sztuki ludowej, którą zaszczepia  młode pokolenia. Inicjatorka upamiętniania na terenie Gminy miejsc pamięci narodowej w tym m.in. budowy pomnika upamiętniającego akcję wysadzenia pod Gołębiem niemieckiego pociągu z amunicją. Wieloletni, niezastąpiony Sekretarz Gminy Puławy.

Pani Wiesława Pyda

Osoba związana z Urzędem Gminy Puławy, a w szczególności z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej od początku istnienia tej instytucji. Wieloletni niezastąpiony pracownik socjalny oraz  przez 12 lat Kierownik GOPS. Inicjatorka współpracy GOPS-u z wieloma akcjami charytatywnymi i instytucjami wspierającymi osoby najuboższe m. in. Akcją Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Fundacją Bank Żywności. Osoba, która bez wątpienia wykonywaną przez siebie pracę traktowała jako powołanie. Wielokrotnie nagradzana i doceniana na polu pracy zawodowej prestiżowymi wyróżnieniami.

Państwo Zofia i Hubert Prószyńscy

Małżeństwo związane z Gminą Puławy od 1982 r. Od 1992 r. prężnie działąjący lokalni przedsiębiorcy, wielokrotnie nagradzani branżowymi wyróżnieniami związanymi z obrotem paliwami. Filantropi, ludzie wielkiego serca, przy tym niezwykle skromni, niosący pomoc ludziom, którzy jej potrzebują. Sponsorzy m.in. Hospicjum w Puławach, Stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych „Dajmy im szansę", Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Klubu Sportowego KS Góra Puławska. Wieloletnia, bezinteresowna działalność naszych laureatów na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych oraz  efektywna współpraca ze środowiskiem lokalnym, sprawiają, że zasługują właśnie na to szczególne wyróżnienie.

Pan Dariusz Kosmowski

Muzyk, pedagog, muzyczny wychowawca dzieci i młodzieży. Współtwórca muzycznej oprawy dla występów dzieci I młodzieży z naszej gminy podczas obchodów Dni Papieskich, Święta Niepodległości, Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w POK “Dom Chemika” oraz wielu innych wydarzeń. Angażuje się bezinteresownie w prowadzenie i kształtowanie głosów dziecięcych i młodzieżowych, współpracując bardzo owocnie ze Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Gołębiu.Akompaniator zespołu teatralno-kabaretowego APLAUZ działąjącego przy GOK w Gołębiu. Osoba oddana działalności społeczno-kulturalnej oraz pracy z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie mąż i ojciec, członek uzdolnionej muzycznie rodziny.

Pan Andrzej Dera

Samorządowiec, były Starosta Powiatu Ostrowskiego, w okresie ostatnich 10 lat Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski. Obecnie Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jako Poseł na Sejm RP odegrał jedną z kluczowych ról w sprawie rozwiązania problemu tzw. „starego mostu” na Wiśle, a jego działania przyczyniły się do ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w sposób korzystny dla naszej gminy. Wspierał Samorząd Gminy Puławy, na czele z Wójtem Krzysztofem Brzezińskim, w staraniach zmierzających do zmiany niekorzystnych z punktu widzenia samorządu przepisów. Jako Poseł sprawozdawca występował podczas rozpraw przed  Trybunałem Konstytucyjnym w dniach 22 kwietnia i 26 maja 2015 r., wielokrotnie przywołując Gminę Puławy, jako modelowy przykład szkodliwego działania przepisów ustawy o drogach publicznych, wskazując na pilną potrzebę ich zmiany. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu tego przyjaciela naszej Gminy, dziś możemy spokojnie myśleć o przyszłości i podejmować nowe inwestycje.

Czytany 1867 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start