1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

żródło: ipn.gov.pl

Dzień 1 marca, na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 3 lutego 2011 r., został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to wyraz pamięci o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości Ojczyzny przeciwstawili się agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Pamiętajmy o godnym uczczeniu pamięci niezłomnych bohaterów, którzy bez wahania kładli swoje życie na szali wolności i niepodległości naszego kraju.