Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Dbajmy o przydrożne perełki

Dbajmy o przydrożne perełki

Na terenie Gminy Puławy jest ich ponad 140. Niektóre z nich są bardzo stare, zaś inne powstały współcześnie. Wykonane są z drewna, metalu lub murowane. Wznoszone były w intencji, w dziękczynieniu lub ku przestrodze… Mowa tu oczywiście o przydrożnych kapliczkach, które przez wieki chrześcijańskiej tradycji, stały się nieodłącznym elementem naszego krajobrazu.

Zdjęcia poniżej prezentują kilka kapliczek uchwyconych obiektywem aparatu w Borowinie, Matygach, Skokach i Borowej. Są one wspaniałym przykładem troski mieszkańców o stan kapliczek, które są bardzo zadbane i pięknie przystrojone. Stanowią wizytówkę miejscowości i całej gminy.

Zachęcamy wszystkich Państwa do dbania o przydrożne kapliczki – symbole wiary i kultury chrześcijańskiej, będące zarazem niezaprzeczalną ozdobą naszego otoczenia.

Przed niespełna dwoma laty podjęliśmy trud inwentaryzacji i utrwalenia w formie albumu kapliczek i krzyży przydrożnych, znajdujących się na terenie naszej gminy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz przy dofinansowaniu ze środków UE powstała unikatowa publikacja pt. "Piękno kapliczek, figur i krzyży przydrożnych". Zachęcamy do lektury wydania elektronicznego, które można znaleźć tutaj.

Czytany 1906 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start