Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Remont Klikawki nie w tym roku...

Remont Klikawki nie w tym roku...

W budżecie województwa lubelskiego nie zabezpieczono środków na odbudowę koryta Klikawki – dowiadujemy się z pisma przesłanego do Urzędu Gminy Puławy przez Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. Oznacza to, że wbrew deklaracjom ze strony Samorządu Województwa, perspektywa kompleksowego remontu rzeki oddala się w czasie.

Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński wielokrotnie interweniował w sprawie Klikawki u zarządcy rzeki, którym jest WZMiUW. Należy podkreślić, że to właśnie Wojewódzki Zarząd Melioracji ponosi odpowiedzialność za aktualny stan rzeki i jej utrzymanie.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o spotkaniu pomiędzy Wójtem Krzysztofem Brzezińskim a przedstawicielami Samorządu Województwa, które odbyło się 14 września 2015 r. Wójt otrzymał wówczas deklaracje, które pozwalały optymistycznie spoglądać na szybkie rozwiązanie sprawy Klikawki, bowiem kompleksowy remont rzeki miał zostać zrealizowany w pierwszej połowie 2016 r.

Z przedstawionego wyżej pisma WZMiUW wynika, że w bieżącym roku zostanie przeprowadzona jedynie bieżąca konserwacja koryta rzeki o bliżej nieokreślonym zakresie. Wojewódzki Zarząd Melioracji nie wskazuje przy tym kiedy możemy spodziewać się kompleksowego remontu Klikawki.

Wójt Krzysztof Brzeziński zapowiada kolejne działania w tej sprawie, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco.

Czytany 997 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start