Uroczyste obchody Dnia Świętego Floriana w Gołębiu

4 maja w Parafii p.w. Św. Floriana i Św. Katarzyny w Gołębiu odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Biskup Mieczysław Cisło.

Wspomnienie św. Floriana to święto wszystkich Strażaków oraz wspomnienie ich patrona - świętego i męczennika chrześcijańskiego. W dniu tym gołębska świątynia przeżywa odpust.

Wszystkim Strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnej i bezpiecznej służby. Dziękujemy Wam za poświęcenie dla dobra lokalnej społeczności. Działalność zastępów OSP ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.