Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Majówka w Bonowie

Majówka w Bonowie

Jedną z tajemnic skrywanych w głębi gołębskich lasów jest Bonów – miejsce, w którym do 1937 r. istniała wieś, wysiedlona z powodu zaplanowania na jej terenie poligonu dla dęblińskiego lotnictwa. Choć od czasu przesiedlenia minęło już niemal 80 lat, potomkowie mieszkańców Bonowa nie zapominają o tym miejscu, a tradycją stały się już majówki, organizowane wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Gołębia.

Tegoroczny piknik w Gołębiu odbył się 1 maja br. Wzięło w nim udział ponad 80 osób, w tym potomkowie mieszkańców dawnego Bonowa, którzy przybyli z różnych stron Polski, m.in. z Nowego Bonowa (gmina Biskupice), Bychawki - Kolonia, Świdnika, Lublina, Puław, Garbowa, Krakowa i Przemyśla. Wspólne biesiadowanie przebiegało w miłej atmosferze i pod znakiem wspomnień o dawnych czasach.

Czytany 1513 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start