Pan Bogdan Suska wyróżniony odznaką "Za opiekę nad zabytkami"

W dniu 26 kwietnia 2016 r. w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX wieku w Muzeum Lubelskim w Lublinie odbyła się uroczystość wręczania nagrody "Laur konserwatorski 2016", organizowana przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Konkurs odbył się pod patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wśród laureatów znalazł się pan Bogdan Suska, który otrzymał srebrną odznakę "Za opiekę nad zabytkami". Pan Suska, właściciel Restauracji Nepomucen w Gołębiu, ufundował odrestaurowanie figury św. Jana Nepomucena, która znajduje się w centrum Gołębia, niedaleko od kościoła parafialnego.  Posąg przeszedł gruntowne prace renowacyjne oraz otrzymał nowy cokół.

Panu Bogdanowi serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

coronavirus13