Finał V edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce pod hasłem "Sławni Polacy"

12 maja br. w Szkole Podstwowej w Leokadiowie odbył się finał V edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce pod hasłem "Sławni Polacy", którego organizatorkami były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Leokadiowie. Wzięło w nim udział 23 uczniów ze szkół podstawowych powiatu puławskiego.

Konkurs składał się z II etapów, pierwszy z nich polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę, natomiast drugi opierał sie na prezentacji ustnej i plastycznej dotyczącej wybranej osobowości.

Decyzją powołanej komisji I miejsce zdobyła Katarzyna Nakonecka ze SP z Leokadiowa, która zaprezentowała postać polskiego kompozytora - Romualda Twardowskiego. II miejsce otrzymał Bartłomiej Kurpiel ze SP z Opatkowic. Jego praca dotyczyła Mieszka I. Natomiast III Gabriela Hajduk ze SP z Opatkowic, która zaśpiewała piosenkę Haliny Frąckowiak i w języku angielskim opowiedziała o piosenkarce.

Nagrodą specjalną dla zwycięzcy była przekazana przez Kancelarię Prezydenta RP Konstytucja Polski z podpisem Pana Prezydenta - Andrzeja Dudy. Sponsorami poczęstunku dla dzieci byli państwo Anna i Jerzy Grabczakowie z Góry Puławskiej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Puławy - Krzysztof Brzeziński, Starosta Puławsk i- Witold Popiołek, Wydawnictwo "Pani Twardowska" oraz Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie.

Na koniec spotkania odbyła się prelekcja o przedsiebiorczości przygotowana przez Fundację Puławskie Centrum Przedsiębiorczości.

Wsztskim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!