Projekt zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” podjął uchwałę w sprawie projektu zmiany kryteriów oceny i wyboru projektów. Uwagi można zgłaszać do 25 maja br.

Komisja ds. wyboru Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, która w imieniu Województwa Lubelskiego oceniała Lokalne Strategie Rozwoju złożone przez LGD, wskazała, że konieczne jest uzupełnienie przyjętych przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” kryteriów oceny i wyboru projektów o jeszcze jedno kryterium wynikające z zapisów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Chodzi o preferencje dla miejscowości z liczbą mieszkańców poniżej 5 tys., w których mają być realizowane przedsięwzięcia niekomercyjne.

W związku z tym proponuje się dodatkowe kryterium pn. „miejsce realizacji operacji” do oceny operacji w ramach następujących przedsięwzięć w przyjętej Lokalnej Strategii Rozwoju: 2.1.1 – „Poprawa infrastruktury na rzecz rozwoju lokalnej działalności kulturalnej”; 2.1.2 – „Poprawa lokalnej infrastruktury rekreacyjnej” oraz 2.2.1 – „Poprawa ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej związanej z promocją dziedzictwa lokalnego”.

Poniżej publikujemy uchwałę Zarządu wraz z załącznikiem, w którym na czerwono wpisano proponowane zmiany.

Ewentualne uwagi do planowanych zmian prosimy składać w terminie do 25 maja br. drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.), faksem (81 50 16 140), osobiście lub pocztą na adres: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn.

Poniżej do pobrania Uchwała Zarządu oraz załącznik.