200 lat Pani Heleno!

Pani Helena Furtak z Sadłowic obchodząca 100. rocznicę urodzin.
Fot. Kamil Lewandowski

W piątek, 19 sierpnia br. mieszkanka Sadłowic w Gminie Puławy, Pani Helena Furtak świętowała 100. rocznicę urodzin. W tych wyjątkowych chwilach, dostojnej jubilatce towarzyszyła licznie zgromadzona rodzina. Oficjalną wizytę złożyli także przedstawiciele samorządu gminnego.

Pani Helena zamieszkuje w Sadłowicach od urodzenia. Wychowała troje dzieci, które dały jej 8 wnucząt, a te 12 prawnucząt. Jubilatka doczekała się także jednej praprawnuczki – Amelki. Dwoje spośród dzieci Pani Heleny – syn Edward i wnuczka Anna – pełniło przed laty funkcję Sołtysów. Pan Edward był również Radnym Gminy Puławy IV kadencji.

Uroczyste gratulacje i życzenia na ręce Pani Heleny złożyła delegacja samorządu gminnego – Pani Krystyna Jędrych – Skarbnik i Pan Paweł Kamola – Sekretarz. Jubilatka otrzymała także list gratulacyjny nadesłany przez Prezesa Rady Ministrów Pani Beaty Szydło.