Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu
Fot. Kamil Lewandowski

16 września 2016 r. – data, która trwale zapisała się na kartach historii Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego, Gimnazjum im. Kanclerza Koronnego Jerzego Ossolińskiego w Gołębiu i całej Gminy Puławy. W tym dniu nastąpiło uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę budynku szkolnego.

Trwająca od kilku miesięcy rozbudowa jest drugą – pod względem zakresu i kosztów – wielką inwestycją w rozwój infrastruktury oświatowej na terenie Gminy Puławy. Warte niemal 7 mln zł przedsięwzięcie budowalne zakłada zwiększenie ponad trzykrotnie powierzchni użytkowej obiektu, w tym m.in. 5 nowych sal lekcyjnych, bibliotekę z czytelnią, pomieszczenia socjalne i magazynowe oraz salę widowiskowo-sportową.

Akt erekcyjny został podpisany, poświęcony i – wraz z pamiątkami dzisiejszych czasów m.in. aktualnym wydaniem „Kuriera Gminy Puławy”, szkolną gazetką i plakatem trwających obecnie Europejskich Dni Dziedzictwa – wmurowany w ścianę szkoły. Uroczystość umilił występ zespołu „Aplauz” oraz krótki film, prezentujący rozbudowę z lotu ptaka, którego autorem jest absolwent szkoły Pan Tomasz Narożnik.

Gospodarzami i zarazem współprowadzącymi uroczystość byli Pani Danuta Smaga - Dyrektor Gimnazjum im. Kanclerza Koronnego Jerzego Ossolińskiego w Gołębiu oraz Pan Krzysztof Gowin - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Gołębiu. Na długiej liście gości, którzy uświetnili wydarzenie swoją obecnością zapisali się m.in. Ks. Jerzy Węzka – Proboszcz miejscowej parafii, wraz z Wikariuszem Ks. Piotrem Kazimierskim, Ks. Jarosław Szczur – Proboszcz parafii prawosławnej w Puławach, Pan Ryszard Golec – Lubelski Wicekurator Oświaty, który reprezentował zarazem Wojewodę Lubelskiego, Pan Witold Popiołek  - Starosta Puławski, Pan Stanisław Jagiełło – Starosta Rycki, Pani Dorota Osiak - Przewodnicząca Rady Gminy Puławy, Pan Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy wraz ze swoim Zastępcą Panem Norbertem Staszakiem, Pan Dariusz Tuszyński – Przewodniczący KM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Ziemi Puławskiej, Pan Adam Sosnowski – Prezes Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pan Lucjan Tomaszewski - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Puławach, Pan Krzysztof Morawski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach, Pani Elżbieta Dudzińska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Puławach, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele władz i instytucji samorządowych i rządowych różnych szczebli, radni, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych, mieszkańcy Gołębia oraz – co oczywiste – uczniowie obu szkół. Nie mogło zabraknąć także przedstawiciela generalnego wykonawcy inwestycji – Pana Dariusza Rachwała oraz Pana Waldemara Wakonia – Wiceprezesa Zamojskiej Dyrekcji Inwestycji, która sprawuje nadzór inwestorski. Z różnych stron napłynęły także listy gratulacyjne od gości, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w uroczystości.

Czytany 1388 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start