Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Szkolne biblioteki w Gminie Puławy bogatsze o nowe książki

Szkolne biblioteki w Gminie Puławy bogatsze o nowe książki

We wrześniu szkolne biblioteki w Gminie Puławy, dzięki wsparciu finansowemu w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, wzbogaciły się o liczne nowości wydawnicze.

Do ośmiu bibliotek w szkołach podstawowych i gimnazjach trafiły książki i audiobooki zakupione w ramach realizacji rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem realizacji programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Łączny koszt zakupu książek wyniósł 56 200 zł, z czego 80% stanowiło dofinansowanie z otrzymanej przez Gminę Puławy dotacji.

W realizacji programu uczestniczą szkoły podstawowe w: Bronowicach, Gołębiu, Górze Puławskiej, Opatkowicach i Zarzeczu, a także gimnazja w: Gołębiu, Górze Puławskiej i Zarzeczu. Oprócz zakupu nowości wydawniczych w szkołach zostaną przeprowadzone liczne przedsięwzięcia promujące i wspierające czytelnictwo dzieci i młodzieży.

Czytany 1177 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start