Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Ambasador Republiki Austrii w Polsce JE dr Thomas M. Buchsbaum z wizytą w Gminie Puławy

Ambasador Republiki Austrii w Polsce JE dr Thomas M. Buchsbaum w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Puławy - Doroty Osiak i Wójta Krzysztofa Brzezińskiego
Ambasador Republiki Austrii w Polsce JE dr Thomas M. Buchsbaum w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Puławy - Doroty Osiak i Wójta Krzysztofa Brzezińskiego
fot. GK

W środę, 19 października 2016 r. Ambasador Republiki Austrii w RP JE dr Thomas M. Buchsbaum gościł w Urzędzie Gminy Puławy. Wizyta dyplomaty jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy, prowadzonej przez Gminę Puławy z partnerami z Austrii.

Pan dr Thomas M. Buchsbaum sprawuje obowiązki Ambasadora Austrii w Polsce od 31 października 2013 r. Wcześniej pełnił służbę dyplomatyczną m.in. w Iranie, Tokio, New Dehli, Algierze, Budapeszcie i Damaszku oraz w wielu instytucjach i organizacjach międzynarodowych.

Pan Ambasador przejawia żywe zainteresowanie współpracą, prowadzoną przez Gminę Puławy z zaprzyjaźnioną, austriacką gminą Gross-Siegharts oraz organizacją Austriacki Czarny Krzyż. Już w październiku ubiegłego roku, podczas rozmowy z Wójtem Krzysztofem Brzeziński w trakcie obchodów Narodowego Święta Austrii, Pan Ambasador wyraził chęć złożenia osobistej wizyty w naszej gminie.

Podczas swojego pobytu w Urzędzie, Pan Ambasador odbył rozmowę z Wójtem i Panią Dorotą Osiak - Przewodniczącą Rady Gminy Puławy oraz spotkał się z pracownikami. Jego Ekscelencji towarzyszył Pan Piotr Majchrzak, który dzień wcześniej objął funkcję Konsula Honorowego Austrii w nowoutworzonej placówce dyplomatycznej w Lublinie.

Kulminacyjnym punktem pobytu Ambasadora Republiki Austrii w naszej gminie była uroczystość ponownego otwarcia i poświęcenia Cmentarza Wojennego z czasów I Wojny Światowej w Sosnowie. W jej trakcie, Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński oraz jego Zastępca Pan Norbert Staszak zostali odznaczeni Złotymi Krzyżami za zasługi dla Austriackiego Czarnego Krzyża. Wyróżnienia odebrali z rąk Pana Ambasadora JE dr Thomasa M. Buchsbauma oraz płk. Dietera Allescha – Przewodniczącego styryjskiego oddziału Austriackiego Czarnego Krzyża.

Czytany 1191 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start