Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom"

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie ogłosił kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Konkurs ten sprzyja również rozwojowi uzdolnień plastycznych.

Tematyka konkursu jest dosyć szeroka i obejmuje udział środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych jak również tematykę historii pożarnictwa, natomiast przedmiotem są prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki, itp.

Ogłoszenie o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej Oddziału ZOSP RP w Lublinie: http://www.zosprp.lublin.pl/zosprp.php