Rzecznik Praw Pacjenta przypomina

Zachęcamy do zapoznania się z treścią spotów, będących częścią kampanii społecznej pt. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina”. Kampania dedykowana jest osobom, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami podczas korzystania z opieki zdrowotnej.

Każdy z nas w pewnej chwili może stać się pacjentem dlatego tak ważne jest, aby wiedział jak poradzić sobie w polskiej służbie zdrowia. Niestety wiedza Polaków o prawach pacjenta jest nadal niewystarczająca i wielu z nich nie ma świadomości, że przysługuje im. szereg możliwości dochodzenia swoich praw i opieka wyspecjalizowanych instytucji, przede wszystkim Rzecznika Praw Pacjenta.

coronavirus13