Uczcijmy wspólnie 74. rocznicę zbrodni niemieckiej w Górze Puławskiej

29 października 1942 r. niemieckie wojska okupacyjne dokonały okrutnej zbrodni na mieszkańcach Góry Puławskiej i okolic. Tego dramatycznego dnia, na szubienicy wzniesionej w centrum miejscowości zamordowano dwudziestu mężczyzn, na czele z ówczesnym proboszczem parafii w Górze Puławskiej – Ks. Józefem Benedyktem Kownackim.

Zachęcamy do wspólnego uczczenia pamięci ofiar tragicznych wydarzeń sprzed 74. lat. W nadchodzącą niedzielę, 30 października br. o godz. 11:30 w Kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz pod pomnik w centrum Góry Puławskiej, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Polecamy publikację poświęconą ofiarom zbrodni, wydaną przez Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej. Wersję elektroniczną można pobrać tutaj.

coronavirus13