Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Uczcijmy wspólnie 74. rocznicę zbrodni niemieckiej w Górze Puławskiej

Uczcijmy wspólnie 74. rocznicę zbrodni niemieckiej w Górze Puławskiej

29 października 1942 r. niemieckie wojska okupacyjne dokonały okrutnej zbrodni na mieszkańcach Góry Puławskiej i okolic. Tego dramatycznego dnia, na szubienicy wzniesionej w centrum miejscowości zamordowano dwudziestu mężczyzn, na czele z ówczesnym proboszczem parafii w Górze Puławskiej – Ks. Józefem Benedyktem Kownackim.

Zachęcamy do wspólnego uczczenia pamięci ofiar tragicznych wydarzeń sprzed 74. lat. W nadchodzącą niedzielę, 30 października br. o godz. 11:30 w Kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz pod pomnik w centrum Góry Puławskiej, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Polecamy publikację poświęconą ofiarom zbrodni, wydaną przez Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej. Wersję elektroniczną można pobrać tutaj.

Czytany 980 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start