Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Pamięci ofiar zbrodni niemieckiej w Górze Puławskiej

Pamięci ofiar zbrodni niemieckiej w Górze Puławskiej
fot. Koło fotograficzne przy Gimnazjum w Górze Puławskiej

W niedzielę, 30 października 2016 r. mieszkańcy Góry Puławskiej i okolic oraz przedstawiciele samorządu gminnego, wspólnie uczcili pamięć ofiar tragicznej zbrodni, dokonanej 74. lata temu przez żołnierzy niemieckich.

29 października 1942 r. na szubienicy wzniesionej w centrum Góry Puławskiej zginęło 20 mężczyzn. Pełen okrucieństwa czyn, był odwetem władz okupacyjnych za zlikwidowanie przez oddział AK małżeństwa konfidentów. Według przekazów, jako pierwszy oddał życie Ks. Józef Benedykt Kownacki – ówczesny proboszcz.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji ofiar, odprawiona w Kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, którą celebrował proboszcz Ks. Marek Kucharski. Po jej zakończeniu, nastąpił wspólny przemarsz pod pomnik w centrum miejscowości, modlitwa i złożenie kwiatów.

Czytany 1115 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start