Opuszczony cmentarz w Zarzeczu przywrócony pamięci

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, w którym w szczególny sposób dbamy o miejsca pochówku naszych bliskich zmarłych. Warto jednak przy tej okazji zatroszczyć się także o groby opuszczone i zapomniane, jak uczynili to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

W piątek, 28 października 2016 r. dzieci pod opieką Pani Ewy Wojciechowskiej i Pani Katarzyny Zezula odwiedziły stary, opuszczony cmentarz, znajdujący się na prywatnej posesji Pana Marka Winsztala. Wiadomo, że groby są pozostałością po osadnikach niemieckich, zamieszkujących Sosnów przez II Wojną Światową. Świadczyć o tym mogą napisy na nagrobkach w języku niemieckim, oraz daty sięgające początków XX w.

Uczniowie uprzątnęli groby, zapalili znicze i w skupieniu pomodlili się za dusze zmarłych.

coronavirus13