Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Opuszczony cmentarz w Zarzeczu przywrócony pamięci

Opuszczony cmentarz w Zarzeczu przywrócony pamięci

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas, w którym w szczególny sposób dbamy o miejsca pochówku naszych bliskich zmarłych. Warto jednak przy tej okazji zatroszczyć się także o groby opuszczone i zapomniane, jak uczynili to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

W piątek, 28 października 2016 r. dzieci pod opieką Pani Ewy Wojciechowskiej i Pani Katarzyny Zezula odwiedziły stary, opuszczony cmentarz, znajdujący się na prywatnej posesji Pana Marka Winsztala. Wiadomo, że groby są pozostałością po osadnikach niemieckich, zamieszkujących Sosnów przez II Wojną Światową. Świadczyć o tym mogą napisy na nagrobkach w języku niemieckim, oraz daty sięgające początków XX w.

Uczniowie uprzątnęli groby, zapalili znicze i w skupieniu pomodlili się za dusze zmarłych.

Czytany 1044 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start