Konferencja naukowa pt. Przestrzeń chrześcijańska w kulturze polskiej. Polska i Puławy na „głównym szlaku duchowych dziejów”

Powiat Puławski oraz Instytut Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszają na konferencję naukową pt. Przestrzeń chrześcijańska w kulturze polskiej. Polska i Puławy na „głównym szlaku duchowych dziejów”.

Referaty przygotowane zostały przez przedstawicieli środowiska historycznego oraz naukowców z prestiżowych uczelni – Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie organizowane jest w ramach Powiatowych Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski i Państwa Polskiego.

Konferencja odbędzie się 18 listopada br. w Sali Kongresowej IUNG – Pałac Czartoryskich w Puławach w godzinach od 14.00 do 18.00.