Przycisk Sieci Życia - mała rzecz, wielka sprawa!

Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej zachęca do korzystania z działań prowadzonych w ramach Sieci Życia ®. Jest to rozwiązanie umożliwiające w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy, cukrzyca lub napad) uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy, poprzez wciśnięcie jednego przycisku.

Wezwanie pomocy odbywa się przy pomocy specjalnego breloczka, lub za pośrednictwem telefonu komórkowego bądź stacjonarnego. Dyżurujący przez całą dobę operatorzy niezwłocznie po otrzymani sygnału przekazują wezwanie odpowiednim, do zasygnalizowanego zagrożenia, służbom, które podejmują skuteczną interwencję.

Sieć Życia® jest rozwiązaniem przydatnym w szczególności dla osób chorych, niesamodzielnych, samotnych i starszych.

Więcej o Sieci Życia ® można znaleźć na stronie internetowej www.ratownictwo.org