Apel o pomoc międzysąsiedzką w okresie zimy

Zima na dobre zagościła w naszym krajobrazie, a wraz z nią naszedł okres ujemnych temperatur. Jak co roku, apelujemy do Państwa o wrażliwość na los tych osób z najbliższego otoczenia, dla których zimowy czas jest najtrudniejszym w roku. Prosimy mieszkańców Gminy Puławy o zaangażowanie w pomoc międzysąsiedzką, skierowaną w szczególności do osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych oraz rodzin wielodzietnych.

Prosimy zwracać uwagę na to, czy osoby te są w stanie samodzielnie przygotować sobie posiłek, zrobić zakupy, pójść do lekarza, ogrzać mieszkanie, zgromadzić opał, odpowiednio się ubrać itp.

Apelujemy o Państwa o czujność i reagowanie na wszystkie niepokojące sytuacje a także informowanie o nich Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach, tel. /81/ 889-05-19.