Spotkanie Opłatkowe Samorządowców Diecezji Radomskiej

W piątek, 13 stycznia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyło się Spotkanie Opłatkowe Samorządowców Diecezji Radomskiej, którego gospodarzem był JE Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, leżących na obszarze trzech województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Gminę Puławy reprezentował Wójt Krzysztof Brzeziński.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa podczas nabożeństwa kolędowego, pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Następnie zebrani wysłuchali referatu, wygłoszonego przez ks. prof. dr hab. Wiesława Przygody oraz Słowa Pasterskiego BP Henryka Tomasika. Na zakończenie uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.

Świąteczny nastrój podczas spotkania zapewniła oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Signum, działającego przy Parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu.

Wójt złożył wizytę Ks. Prał. Kazimierzowi Mąkosie - wieloletniemu Proboszczowi Parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, który po zakończeniu swojej posługi, obecnie przebywa w Domu Księdza Seniora przy Seminarium w Radomiu.