"Marka Lubelskie" i Ambasador Województwa Lubelskiego - zaproszenie do udziału

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza do udziału w XI edycji projektu „Marka Lubelskie” oraz XVII edycji konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego”.

Marka Lubelskie to projekt, który bazując na efekcie miejsca pochodzenia promuje lubelskie produkty i usługi. Realizowany jest od 2007 roku. Już ponad 48 przedsiębiorstw z Lubelskiego posiada certyfikat „Marka Lubelskie”. Są to firmy zarówno z branży spożywczej, budowlanej, odzieżowej, jak i branży IT. Do grona firm posiadających certyfikat Marka Lubelskie dołączają każdego roku kolejne prestiżowe przedsiębiorstwa z naszego regionu.

Przystąpienie do programu „Marka Lubelskie” jest nieodpłatne. Przedsiębiorstwa wyrażające chęć przystąpienia do programu „Marka Lubelskie” mogą dokonać indywidualnego zgłoszenia swojej firmy.

Tytuł „Ambasadora Województwa Lubelskiego” przyznany zostanie osobie, instytucji i firmie, która w ostatnim czasie wniosła istotny wkład w promocję Regionu Lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Laureaci wyłonieni zostaną przez Kapitułę, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego. Dotychczas tytułem i prestiżową statuetką wyróżniono 52 Ambasadorów, wśród których są m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Uzdrowisko Nałęczów, Kabaret Ani Mru Mru czy dęblińska Szkoła Orląt.

Prawo zgłaszania kandydatur do Ambasadora Województwa Lubelskiego mają: jednostki samorządów terytorialnych (także rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Termin zgłoszeń kandydatów upływa w dniu 10 lutego 2017 r.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronach internetowych:

- Ambasador Województwa Lubelskiego: http://www.lubelskie.pl/?pid=454&mode=news&group=21&news=60257&p

- Marka Lubelskie: http://www.marka.lubelskie.pl/