1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Od sześciu lat w dniu 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ustanowione na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 3 lutego 2011 r. święto jest wyrazem pamięci o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości Ojczyzny przeciwstawili się agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. To dzień, w którym otaczamy pamięcią ludzi, dla których prawdziwa walka o wolność i suwerenność Polski trwała jeszcze długo po zakończeniu II Wojny Światowej.

Apelujemy o godne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i pamięci bohaterów, którzy bez wahania kładli swoje życie na szali wolności i niepodległości naszego kraju.

coronavirus13