Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektów Lubelskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości 30+ oraz Lubelska Akademia Przedsiębiorczości Kobiet 30+

Firma Kompass Consulting z siedzibą w Lublinie zaprasza do udziału w projektach LUBELSKIE CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 30 + oraz LUBELSKA AKADEMIA WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET 30 +.

Uczestnicy projektów będą mieli szansę otrzymać dotację do kwoty 41 000 zł, w tym:

• bezzwrotną dotację do 23 000 zł na zakup wyposażenia firmy
  • roczne wsparcie finansowe do 18 000 zł w kwocie 1 500 zł miesięcznie
  • specjalistyczne wsparcie szkoleniowe oraz pomoc doradcy do spraw przedsiębiorczości, który będzie wspierał przedsiębiorcę na etapie tworzenia biznesplanów oraz w okresie 12 miesięcy od momentu założenia własnej firmy.

Grupę docelową stanowi 100 osób (75 kobiet i 25 mężczyzn) powyżej 30 roku życia, zamieszkujących w województwie lubelskim, będących bez pracy, zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą, należących do grup w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

Uczestnikiem projektu może być osoba spełniająca łącznie wszystkie następujące kryteri
a:
• osoba bezrobotna lub bierna zawodowo,
• osoba powyżej 30 roku życia,
• osoba będąca w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, która należy przynajmniej do jednej z poniższych grup:
     - kobiety,
     - osoby długotrwale bezrobotne,
     - osoby niepełnosprawne,
     - osoby w wieku od 50 roku życia,
     - osoby o niskich kwalifikacjach
• osoba zamieszkująca na obszarze województwa lubelskiego
• osoba zamierzająca rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej jako indywidualna osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w oparciu o wpis do CEIDG.

* z wyłączeniem osób zarejestrowanych w KRS, CEIDG lub prowadzących działalność na podst. odrębnych przepisów do 12m-cy przed przystąpieniem do projektu.
* spośród grupy docelowej minimum 3 osoby to osoby odchodzące z rolnictwa zainteresowane podjęciem działalności pozarolniczej.

Więcej informacji na stronach:

www.centrum.kompass-consulting.pl

www.akademia.kompass-consulting.pl