Truskawka z Gminy Puławy w krainie lubelskich produktów tradycyjnych i regionalnych

28 lutego 2017 r. w Lublinie odbyła się konferencja „W krainie lubelskich produktów tradycyjnych i regionalnych”, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Wydarzenie poświęcone było różnym aspektom prawno-administracyjnym, związanym z wytwarzaniem i dystrybucją żywności tradycyjnej, regionalnej i lokalnej a także występującym problemom dotyczącym żywności produkowanej i wprowadzanej na rynek przez niewielkich producentów.

Ważnym punktem programu było wręczenie laurów promocyjnych dla wyrobów, wpisanych w ostatnim okresie na Listę Produktów Tradycyjnych. Lubelszczyzna może się pochwalić 176 wyrobami, wpisanymi na listę, pośród których znajduje się także truskawka z Gminy Puławy. Laur w imieniu samorządu gminnego z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Pana Grzegorza Kapusty, odebrał Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński.

Podczas konferencji odbyła się degustacja żywności tradycyjnej, wytworzonej z wykorzystaniem surowców pochodzących z regionu lubelskiego.

Zdjęcia z konferencji dzięki uprzejmości UMWL,
więcej o wydarzeniu na stronie: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/producenci-wyrobow-tradycyjnych-z-laurami-promocyjnymi/