Świąteczne spotkanie z emigrantami oraz byłymi mieszkańcami Gminy Puławy

Świąteczne spotkanie z emigrantami oraz byłymi mieszkańcami  Gminy Puławy

Szanowni Państwo,

przy okazji Świąt Wielkanocnych chciałbym zwrócić się do wszystkich z prośbą o pomoc w dotarciu do emigrantów z Gminy Puławy. Mam tu na myśli wszystkie osoby, które pochodzą z Gminy Puławy, ale z różnych powodów osiedliły się za granicą lub w innych miejscowościach na terenie Polski. W imieniu całej wspólnoty mieszkańców pragnę wyrazić potrzebę podtrzymania więzi z naszymi byłymi sąsiadami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy czy współpracownikami - których los rozsiał po całym świecie i Polsce.

Serdecznie zapraszam każdego emigranta, aby przy okazji świątecznych podróży odwiedził siedzibę Gminy Puławy (Puławy, ul. Dęblińska 4, sala konferencyjna na parterze): w piątek, 14 kwietnia 2017r. o godz. 12.00 albo we wtorek, 18.04.2017r., o godz. 12.00.

Moją intencją jest nie tylko złożenie życzeń świątecznych, ale także wsłuchanie się w potrzeby emigrantów, wsparcie decyzji o ewentualnym powrocie, a także promowanie wśród naszych byłych mieszkańców postawy utożsamiania się z naszą Gminą.

Jako były emigrant wiem, że emigracja to - poza wszystkim innym - czas oczekiwania na wieści z rodzinnych stron. Dotrzyjmy do wszystkich czekających z tą wiadomością.

Bardzo proszę o życzliwe potraktowanie mojej prośby.

Krzysztof Brzeziński

Wójt Gminy Puławy