Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Społeczność Gołębia oddała hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

Społeczność Gołębia oddała hołd ofiarom zbrodni katyńskiej
fot. Michał Kramarczyk

Chlubną tradycją, kultywowaną od kilku lat przez społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu jest organizacja uroczystości upamiętniających rocznice zbrodni katyńskiej. Towarzyszące im hasło „Katyń… ocalamy od zapomnienia” jest wyrazem pamięci o katyńczykach, którzy zginęli z rąk stalinowskich oprawców wiosną 1940 r.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w środę, 12 kwietnia 2017 r. a rozpoczęła ją Msza Święta w Kościele parafialnym pw. św. Floriana i św. Katarzyny, którą celebrował Ks. Proboszcz Jerzy Węzka. Zespół „Aplauz” zaprezentował krótki koncert pieśni i wierszy patriotycznych.

Po wspólnej modlitwie nastąpiła ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod Dębami Pamięci, które zostały posadzone przed budynkiem szkolnym w 2010 r. podczas obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Drzewa upamiętniają Władysława Szczypę i Szczepana Górę – oficerów zamordowanych w Charkowie i Twerze. Uroczystość poprowadziła Pani Danuta Smaga – Dyrektor Gimnazjum w Gołębiu i zarazem Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego.

W wydarzeniu – oprócz uczniów gołębskich szkół – wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście, a wśród nich m.in. Pan prof. Krzysztof Szulowski – Poseł na Sejm RP, Pan Michał Godliński – Wicestarosta Puławski wspólnie z Panią Moniką Zych – Sekretarzem Powiatu, Pan mjr Marek Rodziewicz – Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Puławach, Pan kom. Marcin Koper - p.o Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Puławach, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Gołębia, Radni Gminy oraz harcerze. W imieniu samorządu gminnego kwiaty złożyli: Pani Dorota Osiak – Przewodnicząca Rady Gminy, Pan Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy oraz Pan Bogdan Gowin – Sołtys Gołębia.

Wyjątkowym gościem był Pan Lech Marczak z Lubelskiej Rodziny Katyńskiej – wnuk śp. Kapitana Władysława Szczypy.

Czytany 675 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start