Wójt Gminy Puławy z absolutorium za 2016 rok!

Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński po uzyskanym absolutorium, w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Puławy Pani Doroty Osiak (po lewej) i Skarbnika Gminy Puławy Pani Krystyny Jędrych (w środku).

W piątek, 26 maja 2017 r. podczas XXII Sesji Rady Gminy Puławy, radni podjęli uchwałę o przyznaniu Wójtowi Krzysztofowi Brzezińskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2016 rok.

Absolutorium jest jednym z najważniejszych głosowań, które jest wyrazem oceny działalności wójta ze strony rady gminy. Udzielając absolutorium radni potwierdzają, że wójt prawidłowo zrealizował budżet gminy, a więc zgodnie z prawem wydatkował publiczne pieniądze.

W swoich podziękowaniach Krzysztof Brzeziński zwrócił się do wszystkich pracowników Urzędu Gminy Puławy, gminnych jednostek organizacyjnych, radnych i sołtysów. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do Pani Krystyny Jędrych – Skarbnika Gminy oraz swojego Zastępcy Pana Norberta Staszaka. Sukcesu wójtowi pogratulowali m.in. sołtysi z lewo- i prawobrzeżnej części gminy.

Uchwała o przyznaniu wójtowi absolutorium była poparta pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Puławy.

coronavirus13