Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Uroczyste otwarcie nowo rozbudowanego budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej

Uroczyste otwarcie nowo rozbudowanego budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej

Poniedziałek, 18 września 2017 r. to dzień, który symbolicznie zwieńczył dziesiątki lat oczekiwań i kilkanaście miesięcy wytężonej pracy przy realizacji największej – w dotychczasowej historii Gminy Puławy – inwestycji w rozwój infrastruktury sportowo-edukacyjnej. W Górze Puławskiej nastąpiło uroczyste otwarcie nowo rozbudowanego budynku szkolnego wraz z halą widowiskowo-sportową. Tym samym marzenia wielu pokoleń uczniów, rodziców, pedagogów i mieszkańców lewobrzeżnej części gminy stały się rzeczywistością.

Tak wyjątkowa okoliczność zgromadziła wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. Pan Jarosław Stawiarski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Stanisław Gogacz – Senator RP, Pan Lech Sprawka – Poseł na Sejm RP, Pan Jakub Kulesza – Poseł na Sejm RP, Pan Paweł Nakonieczny – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Pan Ryszard Golec – Lubelski Wicekurator Oświaty, Pani Danuta Smaga – Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego oraz Pan Michał Godliński – Wicestarosta Puławski, Pan Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński, Pan Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Pan Norbert Staszak - Zastępca Wójta, Pani Krystyna Jędrych - Skarbnik, przedstawiciele władz samorządowych zaprzyjaźnionych miast i gmin oraz różnych instytucji, radni gminy na czele z Przewodniczącą Panią Dorotą Osiak, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawiciele OSP i innych stowarzyszeń i organizacji, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych, obecni oraz emerytowani pracownicy szkół, rodzice i licznie zgromadzeni uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się w miejscowym Kościele parafialnym pw. św. Wojciecha, gdzie odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Ks BP Henryka Tomasika. W liturgii uczestniczyli także Ks. Marek Kucharski – Proboszcz, Ks. Mariusz Wincewicz – były wikariusz z Góry Puławskiej, Ks. Piotr Kazimierski – wikariusz z parafii w Gołębiu oraz Ks. Tomasz Herc, który przybył wraz z Księdzem Biskupem z Kurii Radomskiej. Obecny był także Ks. Prał. Kazimierz Mąkosa - były Proboszcz Parafii w Górze Puławskiej. Po wspólnej modlitwie, uczestnicy przeszli przed główne wejście do budynku szkolnego, gdzie nastąpiło symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi.

Dalsza część uroczystości odbyła się w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych oraz hymnie państwowym i gminnym, głos zabrały Pani Hanna Padewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Pani Teresa Dymowska – Dyrektor Gimnazjum. Po nich głos zabrał Pan Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy, który przekazał na ręce Pań Dyrektorek wyjątkowy prezent, będący osobistym darem serca – globus w złotej oprawie, wyłożony kamieniami szlachetnymi. Jak powiedział Pan Wójt – jest to symbol mojej życiowej misji, rozpoczętej jeszcze na emigracji i chciałbym aby ta misja była kontynuowana w tej szkole, w mojej rodzinnej miejscowości. W swoim przemówieniu Krzysztof Brzeziński uhonorował swoich wychowawców i pedagogów, których spotykał na drodze życiowej edukacji - Panią Halinę Białowąs, Państwa Czesławę i Ryszarda Gicewiczów, Panią Anne Filipek oraz Państwa Danutę i Witolda Danielewiczów.

Następnie Ks. Biskup Henryk Tomasik dokonał poświęcenia krzyży, które trafiły do sal lekcyjnych i gabinetów w nowej części szkoły. Podczas gdy trwało święcenie pomieszczeń, pozostali na sali goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną, przedstawiającą historię budynku szkolnego i jego rozbudowy.

Po zakończeniu prezentacji, głos zabierali goście uczestniczący w uroczystości. Nie zabrakło słów podziwu, wdzięczności i gratulacji z powodu realizacji tak wielkiej i wyjątkowej pod wieloma względami inwestycji.

Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży. W rolę prowadzących wcielili się Pani Renata Chodoła i Pan Marek Maik.

Media

Czytany 934 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start