Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Nagrody Starosty Powiatu Puławskiego dla mieszkańców Gminy Puławy

Nagrody Starosty Powiatu Puławskiego dla mieszkańców Gminy Puławy

W piątkowe popołudnie, 24 listopada 2017 r. odbyła się uroczystość XVII Powiatowego Dnia Kultury. Jak corocznie, głównym punktem programu obchodów święta kultury było wręczenie Dorocznych Nagród Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że wśród tegorocznych laureatów znalazły się osoby i organizacje z terenu Gminy Puławy. Zwycięzcy zostali docenieni za kultywowanie wartości dziedzictwa lokalnego w powiecie oraz aktywność w dziedzinie kultury i sztuki. Indywidualne wyróżnienia otrzymały Pani Marzena Romańczuk oraz Pani Agnieszka Capała, zaś w obszarze organizacji Zespół Teatralno-Muzyczny „Aplauz” oraz Zespół „Cyganeria”. W części artystycznej zaprezentował się m.in. młody, uzdolniony akordeonista z Klikawy – Bartek Lipski.

Pani Marzena Romańczuk to poetka, redaktor Kwartalnika Literacko Artystycznego „Metafora”. Promuje dokonania artystów i twórców z Lubelszczyzny. Współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury i Biblioteką Powiatową. Wydała sześć tomików poezji, publikuje teksty i recenzje literackie.

Pani Agnieszka Capała wykonuje rękodzieło artystyczne, tworzy z papieru, bibuły i wikliny. Aktywnie włącza się w organizację lokalnych festynów i wydarzeń kulturalnych. Swoje umiejętności przekazuje innym na warsztatach artystycznych.

Zespół Teatralno-Muzyczny „Aplauz” powstała w 2009 r. przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu. Jest laureatem wojewódzkich i ogólnopolskich festiwali. Zespół aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych na rzecz Puławskiego Hospicjum oraz dla osób samotnych. Reprezentuje gminę na Dożynkach Powiatowych. Brał także udział w Nocy Muzeum zorganizowanej przez Muzeum Lotnictwa w Dęblinie.

Zespół „Cyganeria” działa przy Towarzystwie Przyjaciół Góry Puławskiej. Zespół występuje z repertuarem muzyki romskiej. Za pracę na polu artystycznym Zespół w 2014 r. otrzymał Certyfikat Produktu Lokalnego. W tym roku grupa zdobyła I miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Europy Wschodniej w tańcu orientalnym.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wspaniałą promocję Gminy Puławy

Czytany 639 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start