Zuzanna Majewska

Zuzanna Majewska (2. miejscu podium) podczas Mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w Zamościu w 2017 r. (źródło: kswislapulawy.pl)

Zuzanna zaczęła trenować podnoszenie ciężarów 11 lat temu, jako szóstoklasistka. Osobą która pokierowała ją w ten sport był Pan Michał Walendziak, obecny nauczyciel w Szkole Podstawowej w Leokadiowie. Jak sama wspomina – zaprowadził mnie on na hale sportową i tam poznałam Trenera Witolda Guza, Roberta Boruckiego oraz  Darka Butruna i nadzwyczajnie zakochałam się w ciężarach. Dzięki motywacji moich rodziców, siostry i trenerów poświeciłam się treningom i już po trzech tygodniach odbyły się moje pierwsze zawody na których zajęłam 2. Miejsce. Były to Mistrzostwa Polski w trójboju.

Na dzień dzisiejszy największymi sportowymi osiągnięciami Zuzanny Majewskiej są: 8. miejsce na Mistrzostwach Europu w Tbilisi (2015 r.), 6. miejsce na Mistrzostwach Europy w Izraelu (2016 r.), 6. miejsce na Mistrzostwach Świata Akademickich w Meksyku (2016 r.) oraz 4. miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Albanii.

Aktualnie Zuzanna trenuje i jednocześnie studiuje na II roku fizjoterapię na PSW w Białej Podlasce. Pytana o plany na przyszłość odpowiada –  Po studiach chciałabym dalej działać w ciężarach lub ich środowisku jako fizjoterapeutka, i nie ukrywam, że chciałabym także podjąć dodatkowy kierunek. Jestem pewna, że już nie zrezygnuje z ciężarów…