Góra Puławska - cmentarz wojenny z czasów I Wojny Światowej

W północnej części Góry Puławskiej, w lesie znajduje się cmentarz wojenny z I Wojny Światowej, na którym pochowano przypuszczalnie ok. 1500 żołnierzy niemieckich (m.in. 72 pułku piechoty Landwehry), austro-węgierskich i rosyjskich, poległych w trakcie działań wojennych w latach 1914 - 1915. Nekropolia składała się ze 194 mogił zbiorowych i pojedynczych, obecnie zatartych znakiem czasu, a na jej terenie prawdopodobnie znajdowała się również kaplica.
Na cmentarz dotrzemy z centrum podążając ul. Kozienicką (w stronę Bronowic) następnie prowadzącą pod górę ul. św. Wojciecha i leśną ścieżką wiodącą po prawej stronie budynku dawnego przedszkola.

coronavirus13