Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Wojewódzkie Święto Plonów - nasza gmina godnie reprezentowała Powiat Puławski!

Wojewódzkie Święto Plonów - nasza gmina godnie reprezentowała Powiat Puławski!

15 września 2013 r. przedstawiciele Gminy Puławy reprezentowali Powiat Puławski na Święcie Plonów Województwa Lubelskiego.

Tegoroczne dożynki odbyły się w Wisznicach, w powiecie bialskim. Tradycyjnie rozpoczęła je Msza Święta w kościele parafialnym, a po niej odbył się korowód dożynkowy prowadzony przez starostów dożynkowych. W uroczystym korowodzie przez Wisznice przeszły na stadion reprezantacje gmin i powiatów Województwa Lubelskiego niosące wspaniałe wieńce dożynkowe wykonane z tegorocznych płodów rolnych.

Po uroczystym rozpoczęciu ceremonii dożynkowych i powitaniu przybyłych znamienitych gości, gospodarze wręczyli zasłużonym rolnikom odznaczenia, dyplomy i wyróżnienia. Gratulacje i życzenia pomyślności składali między innymi Wojewoda Lubelski Jolanta Szołno-Koguc oraz od Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman. Nam jako reprezentacji Powiatu Puławskiego było bardzo miło, gdy przedstawiciele władz wojewódzkich odwiedzili stoisko wystawowe przygotowane przez Gminę Puławy. Wszyscy, którzy zawitali do naszego namiotu wystawienniczego, mogli zobaczyć jak pięknie jest na ziemi puławskiej i posmakować tego co najlepsze w Gminie Puławy. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali stoisko i jego dekoracje oraz dożynkowy poczęstunek: Państwu Beacie i Tomaszowi Nowickim z Jaroszyna, Agnieszce Bociańskiej z Jaroszyna, Arturowi Mizurze z Klikawy, Andrzejowi Frączek z Klikawy, Wojciechowi Jabłońskiemu z Gołębia, Waldemarowi Ścibakowi z Polesia oraz Państwu Abramowiczom – właścicielom piekarni w Klikawie. Dzięki Wam stoisko Gminy Puławy cieszyło się ogromną popularnością, dlatego serdecznie dziękujemy!

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, rozpoczęła się bogata część artystyczna. Wojewódzkie Święto Plonów uświetniły koncerty zespołów ludowych, muzyki disco polo, rosyjskiej, latynoskiej i włoskiej. Na zakończenie dożynek, do późnych godzin wieczornych, gości bawił znany wszystkim zespół „Feel”.

Czytany 7066 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start