Dzień Sołtysa w Gminie Puławy

fot. KL

Oddani społeczeństwu i codziennej pracy na rzecz mieszkańców, są najbliżej bieżących spraw i wyzwań w swoich wsiach, zaangażowani i zawsze gotowi do współpracy – mowa o Sołtyskach i Sołtysach Gminy Puławy, którzy 21 kwietnia 2018 r. wspólnie obchodzili swoje święto w świeżo wyremontowanej świetlicy gminnej w Skokach.

Gmina Puławy jest największą obszarowo spośród wszystkich gmin Powiatu Puławskiego i drugą – po Mieście Puławy – pod względem liczby mieszkańców. To powoduje, że dla sprawnego i skutecznego działania samorządu, niezbędna jest szeroka i wzorowa współpraca z sołectwami, których obecnie w Gminie Puławy jest aż 30, wliczając osiedle w Górze Puławskiej. Jest to widoczne szczególnie w ostatnich latach, w których wspólnie z mieszkańcami realizowane są lokalne inicjatywy w ramach Funduszu Sołeckiego.

W podziękowaniu za codzienną, wytężoną pracę na rzecz społeczności lokalnej, zaangażowanie oraz podejmowane inicjatywy na rzecz rozwoju wsi i sołectw, Sołtyski i Sołtysi zostali uhonorowani Medalami Jubileuszowymi, wybitymi w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 45. lat istnienia Gminy Puławy. Wyróżnienia wręczyli wspólnie Wójt Krzysztof Brzeziński wraz ze swoim Zastępcą Norbertem Staszakiem i Przewodniczącą Rady Gminy Puławy Dorotą Osiak.

Wszystkim Sołtyskom i Sołtysom Gminy Puławy jeszcze raz składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania za dotychczasową, owocną współpracę z samorządem gminnym. Dziękujemy również Kobietom z Pasją „Borowa-Skoki” oraz Druhom z OSP Skoki-Borowa za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

coronavirus13