Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Floriada 2018 w Gołębiu i Srebrny Jubileusz Ks. Jerzego Węzki - cz. 1

Floriada 2018 w Gołębiu i Srebrny Jubileusz Ks. Jerzego Węzki - cz. 1

6 maja 2018 r. już po raz drugi w Gołębiu druhny i druhowie strażacy z całego Powiatu Puławskiego wspólnie obchodzili dzień swojego patrona – św. Floriana. W tym roku powód do świętowania był podwójny, bowiem Proboszcz gołębskiej parafii a zarazem Powiatowy Kapelan Strażaków – Ks. Jerzy Węzka obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył Ks. kan. Piotr Trela – Dziekan Dekanatu Puławskiego. Wzięło w niej udział wielu duchownych, w tym koledzy Ks. Jerzego z czasów seminaryjnych. Pośród gości, którzy uczestniczyli w wydarzeniu znaleźli się także m.in. Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Szulowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego Pani Danuta Smaga, władze samorządowe Gminy Puławy na czele z Wójtem Panem Krzysztofem Brzezińskim oraz Przewodniczącą Rady Gminy Panią Dorotą Osiak, przedstawiciele służb Mundurowych – Powiatowy Komendant Policji Pan Sylwester Śliwka, Powiatowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej Pan Grzegorz Podhajny oraz Nadleśniczy Pan Krzysztof Hałaczkiewicz a także Druhny i Druhowie z jednostek OSP z terenu całego powiatu. Wszyscy goście, którzy przybyli na Mszę nieco wcześniej, mogli podziwiać paradę kilkunastu wozów strażackich.

Pośród licznych życzeń i gratulacji kierowanych do Ks. Jerzego Węzki z okazji 25-lecia posługi kapłańskiej, znalazły się także te od władz samorządowych Gminy Puławy. Zarząd gminy przekazał na ręce Ks. Jerzego wyjątkowy prezent – reprodukcję obrazu Petera Paula Rubensa, przedstawiającą św. Jerzego walczącego ze smokiem.

Po południu na terenie wokół gołębskiej świątyni odbył się festyn rodzinny pn. „Floriada”. Podczas oficjalnego rozpoczęcia Wójt Pan Krzysztof Brzeziński wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy Puławy Panią Dorotą Osiak wręczyli Medale Jubileuszowe, upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 45-lecie Gminy Puławy. Wyróżnienia trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy.

Festyn spotkał się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem mieszkańców. Na gości czekało wiele rodzinnych atrakcji, m.in. dmuchańce dla dzieci, kącik artystyczny, konkurencje sportowe, stoisko Towarzystwa Przyjaciół Gołębia z lokalnymi przysmakami, grill i wiele innych. Wśród występujących na scenie znalazły się: Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, która zadbała także o oprawę muzyczną defilady strażackiej i Mszy, zespół „Aplauz” i Natalka Kosmowska, zespół „Loret”, kabaret „50+”, dzieci z gołębskiego przedszkola i szkoły podstawowej oraz solistki z GOK. Niespodzianką wieczoru był humorystyczny występ Ks. Piotra Kazimierskiego – wikariusza z Gołębia, który zaprezentował swoje zdolności wokalne w repertuarze disco-polo. Festyn zakończył koncert zespołu z Iławy, który do późna bawił publiczność w rytm znanych przebojów muzyki tanecznej.

Czytany 847 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start