Najwyższe oceny dla Gminy Puławy

Samorząd i mieszkańcy Gminy Puławy mają powody do dumy. Gmina została wyróżniona w dwóch, niezależnych od siebie rankingach, w których – na wzór szkolnej skali ocen – eksperci przyznawali samorządom „piątki” i „szóstki”. Nagrody, w imieniu gminy, odebrał Wójt Krzysztof Brzeziński podczas konferencji, które odbyły się 24 maja 2018 r. w Warszawie i Jakubowicach Konińskich.

„Gmina na 5!” to projekt realizowany przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Podstawowym celem tej inicjatywy jest ocena jakości obsługi, której doświadczyć mogą potencjalni inwestorzy lub przedsiębiorcy, kontaktujący się  z  polskimi  urzędami  na  poziomie  lokalnym. Wnikliwym badaniom podlegają strony internetowe gmin, a także sposób, w jaki urzędnicy odpowiadają na wiadomości mailowe.

W tegorocznej edycji rankingu przebadano 658 gmin w całej Polsce w tym 30 z Lubelszczyzny. Tylko 51 jednostek otrzymało tytuł „Gmina na 5!”, w tym 5 z województwa lubelskiego. Obok Gminy Puławy były to miasta Lublin, Świdnik, Kraśnik i gmina Poniatowa.

Ranking „Gmina na 6” powstał przy współpracy redakcji Kuriera Lubelskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. W tym projekcie uczestniczyły miasta i gminy z Lubelszczyzny, które były oceniane w czterech kategoriach – gmina przyjazna inwestorom, turystom, środowisku i mieszkańcom. Gmina Puławy została oceniona na „szóstkę” jako jednostka szczególnie dbająca o sprawy i komfort życia swoich mieszkańców.

Przyznane Gminie Puławy wyróżnienia potwierdzają wysoką jakość świadczonych usług publicznych, profesjonalizm i zaangażowanie władz gminnych oraz pracowników. Utwierdzają nas w przekonaniu, że dobrze wywiązujemy z powierzonej nam misji samorządowej i motywują do dalszej, wytężonej pracy dla dobra naszych mieszkańców.

coronavirus13