Ważna informacja dla mieszkańców - limit przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych

Informujemy, że od 12 czerwca 2018 r. obowiązuje wprowadzony Uchwałą nr XXX/262/2018 Rady Gminy Puławy z dnia 25 kwietnia 2018 r. limit przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne w ilości do 2 ton na każdy rok kalendarzowy dla jednego gospodarstwa domowego z terenu Gminy Puławy.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości chce oddać wytworzone odpady budowlane i rozbiórkowe ponad określony limit, podmiot prowadzący PSZOK przyjmie je po dokonaniu dodatkowej opłaty za ich zagospodarowanie. Właściciel nieruchomości może również zlecić odbiór tych odpadów podmiotom odbierającym odpady komunalne na terenie gminy, wpisanym do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Puławy.