Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

"Skwer Niepodległej" - centrum Gołębia z oficjalną nazwą

"Skwer Niepodległej" - centrum Gołębia z oficjalną nazwą
fot. M. Kozak

W niedzielne popołudnie, 16 września 2018 r. w Gołębiu odbyła się krótka uroczystość, wieńcząca symbolicznie sprawę nadania imienia dla skweru w centrum miejscowości. W obecności licznej grupy mieszkańców, odsłonięto tablice z oficjalną nazwą miejsca, która od teraz brzmi „Skwer Niepodległej”.

Z inicjatywą nadania nazwy dla placu wystąpił Wójt Krzysztof Brzeziński, sugerując aby w ten wyjątkowy sposób uczcić obchodzony w tym roku jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysł został zaaprobowany przez mieszkańców Gołębia, po czym Rada Gminy przyjęła go w drodze stosownej uchwały.

Po przeciwległych stronach skweru znalazły się dwie tablice, informujące o nowej nazwie miejsca. W jego centrum, nieopodal pomnika, ustawiono tabliczkę pamiątkową. Symbolicznego odsłonięcia dokonali wspólnie Wójt Krzysztof Brzeziński oraz Przewodnicząca Rady Gminy Puławy Dorota Osiak.

Czytany 551 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start