"Skwer Niepodległej" - centrum Gołębia z oficjalną nazwą

fot. M. Kozak

W niedzielne popołudnie, 16 września 2018 r. w Gołębiu odbyła się krótka uroczystość, wieńcząca symbolicznie sprawę nadania imienia dla skweru w centrum miejscowości. W obecności licznej grupy mieszkańców, odsłonięto tablice z oficjalną nazwą miejsca, która od teraz brzmi „Skwer Niepodległej”.

Z inicjatywą nadania nazwy dla placu wystąpił Wójt Krzysztof Brzeziński, sugerując aby w ten wyjątkowy sposób uczcić obchodzony w tym roku jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysł został zaaprobowany przez mieszkańców Gołębia, po czym Rada Gminy przyjęła go w drodze stosownej uchwały.

Po przeciwległych stronach skweru znalazły się dwie tablice, informujące o nowej nazwie miejsca. W jego centrum, nieopodal pomnika, ustawiono tabliczkę pamiątkową. Symbolicznego odsłonięcia dokonali wspólnie Wójt Krzysztof Brzeziński oraz Przewodnicząca Rady Gminy Puławy Dorota Osiak.

coronavirus13