Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Szara strefa, czyli co? Zaproszenie na konferencję

Szara strefa, czyli co? Zaproszenie na konferencję

W dniu 9 października 2018 r.  w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbędzie się wydarzenie dotyczące budowania Regionalnej Lubelskiej Koalicji na Rzecz Przeciwdziałania Szarej Strefie. Jest to inicjatywa Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego, której misją jest działanie na rzecz dobra województwa w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczym.

Konferencja będzie skierowana do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu i mieszkańców województwa lubelskiego. Celem konferencji jest dyskusja i podjęcie działań na rzecz przeciwdziałania tzw. szarej strefie. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz inspirowania do kolejnych projektów i przedsięwzięć mających na celu ograniczenia funkcjonowania tego zjawiska.

Regionalna Lubelska Koalicja na Rzecz Przeciwdziałania Szarej Strefie ma na celu opracowanie metod i rozwiązań, które będą pełnić rolę uzupełnienia dla działań na poziomie centralnym, pozwolą wypracować system pozwalający na ograniczenia patologii w naszym regionie i zaimplementować zaproponowane rozwiązania na poziomie kraju.

Szara strefa czyli co?

Temat przeciwdziałania szarej strefie nie traci na aktualności, ponieważ to nie tylko zjawisko ekonomiczne, ale również społeczne, które łączy się z pojęciem „pracy na czarno”, czyli łamaniem przepisów dotyczących podatków i ubezpieczeń społecznych. Jest to jeden z większych problemów i zagrożeń polskiej gospodarki, który uszczupla wpływy do budżetu, hamuje rozwój  i stwarza nieuczciwą konkurencję dla legalnie funkcjonujących przedsiębiorstw. W skrajnym przypadkach napędza rozwój najgroźniejszych patologii tj. korupcja, pranie brudnych pieniędzy, rozwój przestępczości zorganizowanej. Negatywne działanie odczuwane jest dwojako: przez budżet państwa, ze względu na utracone wpływy oraz przedsiębiorców, którzy muszą oscylować pomiędzy wysokimi kosztami pracy, a  nieuczciwą, destrukcyjną cenowo konkurencją. Na poziomie regionu szara strefa stanowi poważną barierę dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i miejsc pracy.\

Program konferencji można pobrać poniżej.

Czytany 360 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start