Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców Gminy Puławy – są jeszcze wolne miejsca

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców Gminy Puławy – są jeszcze wolne miejsca

Od ponad roku, Urząd Gminy Puławy organizuje bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców, w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Dotychczas z darmowych kursów skorzystało już ponad 160 osób. Wciąż mamy jeszcze wolne miejsca, ale ich liczba jest ograniczona, dlatego z decyzją o udziale w szkoleniach nie należy długo zwlekać.

Gdzie szkolimy?

Szkolenia odbywają się w pracowniach komputerowych w szkołach na terenie gminy, a także w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Ile trwają szkolenia?

Jedno szkolenie trwa zwykle dwie godziny zegarowe (120 min). Grupy mniej zaawansowane na pierwsze spotkanie poświęcają nieco więcej czasu (trzy godziny), a kolejne trwają już standardowo dwie. Z każdą grupą szkoleniową spotykamy się siedem razy, więc uczestnik – w zależności od poziomu zaawansowania – bierze udział w sumie w 14 lub 15 godzinach szkoleń. Harmonogram szkoleń ustalany jest indywidualnie dla każdej grupy. Zazwyczaj odbywają się one z częstotliwością 2 razy na tydzień w godzinach popołudniowych (od 16:30).

Jaki jest temat szkoleń?

Osoby, które dotychczas nie miały styczności z komputerem, rozpoczynają naukę od podstaw. Po tym, jak poznają podstawowe zagadnienia, uczą się w jaki sposób można wykorzystać komputer z Internetem w codziennym życiu np. jak obsługiwać Facebook, zapłacić rachunki, rozliczyć PIT przez Internet, zapisać się do lekarza, czy zrobić zakupy on-line.

Kto może wziąć udział?

Każda dorosła osoba, mająca miejsce zamieszkania na terenie Gminy Puławy. Ze szkoleń bardzo chętnie korzystają osoby w wieku 60+ i starsze. Spotkania, obok nauki, są dobrą formą spędzenia wolnego czasu i integracji.

Jak można zapisać się na szkolenie?

Należy wypełnić krótką ankietę zgłoszeniową. Można to zrobić na miejscu, w Urzędzie Gminy Puławy (pok. 210, II piętro) lub przez Internet – poprzez stronę https://platforma.e-mocni.org.pl. Zapisy przyjmowane są również telefonicznie, pod numerem 512 320 945.

e MOCNI finansowanie kolor

Czytany 676 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start