Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

9. Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy

9. Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy
fot. R. Bielawska

W piątkowy wieczór, 18 stycznia 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej budynku szkoły podstawowej i gimnazjum w Górze Puławskiej odbyło się 9. Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy. Wydarzenie było swoistym podsumowaniem rocznej działalności samorządu gminnego i okazją do wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności.

W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. Pan Krzysztof Szulowski – Poseł na Sejm RP, Ks. Marek Kucharski – Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, Pani Danuta Smaga – Starosta Puławski, Pan Janusz Wawerski – Przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego, Pani Monika Zych i Pan Andrzej Wenerski – Kierownicy Wydziałów w puławskim Starostwie, Pan Krzysztof Morawski – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach, Pan Marcin Kotulski – Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Puławach, Pan Zbigniew Hałaczkiewicz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Puławy, Pan Paweł Matras, który reprezentował samorząd Miasta Puławy, a także liczni przedstawiciele władz samorządowych i instytucji publicznych, służb mundurowych i społecznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora biznesu i finansów, radni powiatowi i gminni na czele z Przewodniczącą Panią Dorotą Osiak, przedstawiciele mediów, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, sołtysi, prezesi i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji społecznych, pracownicy Urzędu Gminy Puławy i jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy gminy.

Pierwszym punktem wieczoru było wystąpienie Wójta Gminy Puławy Pana Krzysztofa Brzezińskiego, które rozpoczęła minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W słowach skierowanych do uczestników Spotkania Noworocznego, Pan Wójt nawiązał do gdańskiego dramatu, wskazując na rosnący poziom agresji także w życiu publicznym Gminy Puławy.

W kolejnej części spotkania nastąpiło oficjalne wręczenie statuetki „Zasłużony dla Gminy Puławy” oraz Medali Jubileuszowych. Tytuł „Zasłużonej” otrzymała Pani Maria Kamola - wieloletnia pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu, działaczka społeczna, członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Towarzystwa Przyjaciół Gołębia, którego jest skarbnikiem oraz miejscowego Koła Emerytów. Na co dzień współpracuje także z Klubem Sportowym „Hetman” Gołąb. Jak podkreślają wnioskodawcy, osoba bardzo skromna, obowiązkowa, z niezwykle pozytywną energią.

Medalami Jubileuszowymi zostali uhonorowani: Pan dr hab. prof. Grzegorz Smyk – Dziekan Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach, Pan Sylwester Śliwka – Komendant Powiatowy Policji w Puławach, w imieniu którego występował Zastępca Pan Marcin Kotulski oraz Fundacja BezMiar w Górze Puławskiej, którą reprezentowała Prezes Pani Maryla Miłek. Ostatni z medali Przewodnicząca Rady Gminy Puławy Pani Dorota Osiak przekazała na ręce Wójta Krzysztofa Brzezińskiego.

Po wręczeniu medali i wyróżnień głos zabierali zaproszeni goście, składając gratulacje i noworoczne życzenia.

Z uwagi na trwającą żałobę narodową po śmierci Prezydenta Gdańska, zaplanowany wcześniej koncert zespołu „Cyganeria” został odwołany.

Czytany 512 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start