Nagrodzeni w truskawkowych konkursach

Z okazji 9. Święta Truskawki w Gminie Puławy zorganizowaliśmy dla Was wiele konkursów. Oto lista nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

1. Konkursu na pierwszą łubiankę Sezonu Truskawkowego 2019 – Urszula Poradzisz z Leokadiowa.

Nagrodę ufundowała Aleksandra Feć z Centrum Ogrodniczego GREEN TEAM przy stacji paliw w Górze Puławskiej.

2. Konkursu na najdorodniejszą truskawkę Sezonu Truskawkowego 2019 – Iwona Bachanek z Polesia.

3. Konkurs artystyczny „Truskawkowe Inspiracje 2019”:

I. Kategoria „open”:

- I miejsce – Tadeusz Dymkowski, za pracę „Owoce w koszu” – płaskorzeźba;

- II miejsce – Beata Żelazny, zam. Jaroszyn „Kosz pełen truskawek” – malowanie filcem;

- III miejsce – Maria Papis, zam. Borowa, „Koszyczek polskich truskawek” – wiklina papierowa;

- Wyróżnienie – Elżbieta Gołdyn, za pracę „Urokliwa truskaweczka” – karczoch i decoupage;

- Wyróżnienie – Grażyna Kowa, za pracę „Kuchenna łapka w kształcie truskawki” – praca wykonana na szydełku.

II. Kategoria „dzieci i młodzież do lat 15”:

- I miejsce – Błażej Bartman, za pracę „Urodziny Truskawki” – modelina;

- II miejsce – Kalina Rułka, za pracę „Truskawkowe serce” – masa solna;

- II miejsce – Maja Gmitruk, za pracę „Truskawka” – masa solna.

III. Kategoria „rodzinna”:

- I miejsce – Beata Żelazny i Jakub Żelazny, za pracę „Truskawkowa łąka” – zielnik.

Nagrody w konkursie ufundowali: firma NetCom Dariusz Matysiak, Gmina Puławy oraz Alpakoterapia Puławy.

4. Konkurs kulinarny „Truskawkowy Przebój Smaku 2019”:

I kategoria „desery”:

I miejsce – Bożena Kasztelan za „Panna cotta z borówkami, truskawkami i miętą”;

II miejsce – Grażyna Kowa za „Truskawkowy 3 Bit”;

III miejsce – Monika Molenda – za „Prawdziwy czekoladowo-truskawkowy tort Moniki”.

II kategoria „przetwory”:

I miejsce – Sylwia Kania za „Dżem truskawkowo-migdałowy”;

II miejsce – Grażyna Kowa za „Konfiturę truskawkowo-biszkoptową z karmelem i wanilią”.

III kategoria „potrawy”:

I miejsce – Maria Papis za pierogi „Palce lizać”;

II miejsce – Grażyna Kowa za „Pierś kurczaka w truskawkach”;

III miejsce – Magdalena Skoczek za „Sałatkę z truskawkami i szpinakiem.

IV kategoria „nalewki”:

I miejsce – Małgorzata Filipek za „Nalewkę z truskawek”;

II miejsce – Gosława Kowalczyk za „Nalewkę truskawkową z odrobiną róży”;

III miejsce – Dorota Skibińska za „Nalewkę truskawkowo-rabarbarową”.

Nagrody w konkursie ufundowali: Hotel Pikul w Puławach, Halina i Stanisław Kacperczyk z Tczowa, Gmina Puławy.

5. Konkurs na najpiękniejsze truskawkowe stoisko:

I miejsce – Sołectwo Bronowice;

II miejsce – Sołectwo Góra Puławska;

III miejsce – „Kobiety z Pasją” Borowa-Skoki.

Nagrody ufundowała Gmina Puławy.

6. Konkursu mody i urody „Miss Truskawki 2019”:

Miss Truskawki 2019 – Nikola Jarzynka;

Wicemiss Truskawki 2019: Zuzanna Sawicka;

Mister Truskawki 2019: Maksymilian Kwit;

Truskawkowa Miss Publiczności 2019: Jan Antoniuk.

Nagrody w Konkursie ufundowali: Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Jolanta Kostyra (AVON), Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICAL, SMART ACADEMY, Gmina Puławy.