Narodowe czytanie w Górze Puławskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej, Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej, Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej oraz Wójt Gminy Puławy zapraszają na Narodowe Czytanie. Akcja odbędzie się w sobotę 7 września w budynku Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej. Początek został zaplanowany na godz. 18.00. W tym roku czytane będą nowele polskie:

Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;

Dym – Maria Konopnicka

Katarynka – Bolesław Prus

Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz

Orka – Władysław Stanisław Reymont

Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski

Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Patronat nad akcją sprawuje Para Prezydencka. Serdecznie zapraszamy!