Kartki z historii Góry Puławskiej i okolic. Egzekucja 1942

Publikacja wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej, opisująca historię i kulisy tragicznej zbrodni, dokonanej przez wojska niemieckie w Górze Puławskiej, 29 października 1942 r. Znajdziemy w niej wiele interesujących i dotychczas niepublikowanych informacji, zdjęć i dokumentów, które przybliżają czytelnikowi okoliczności tego dramatycznego wydarzenia.

Publikacja „Kartki z historii Góry Puławskiej i okolic. Egzekucja 1942” jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków otrzymanych od Gminy Puławy w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, realizowanych w 2012 r. w formie wydarzeń kulturalnych i artystycznych mających znaczenie dla kultury Gminy Puławy.